ساعات بازدید و بهای بلیت


زمان بازدید از کاخ گلستان : همه روزه از ساعت 9 صبح لغایت 17 

... ادامه

ارتباط با ما

tel:  (+98) 021 - 33113335

fax: (+98) 021 - 33111811

http://www.golestanpalace.ir

info.golestanpalace@gmail.com

... ادامه

روابط عمومی


دفتر پژوهش کاخ گلستان


یازدهمین شماره فصلنامه تخصصی کاخ گلستان « کاغذ اخبار» منتشر گردید

به کوشش دفتر پژوهش کاخ گلستان، یازدهمین شماره فصلنامه پژوهشی کاخ گلستان با پرونده اختصاصی «گلستانی که بود» در بهمن ماه 1395 انتشار یافت.

این شماره از «کاغذ اخبار» با رویکرد پژوهشی به شناخت و بازشناسی بناها و عمارت هایی می پردازد که با سپری شدن ایام، به کلی از میان رفته اند و همچنین بازگویی روایتی از اشیاء گرانبها و کتب نفیسی که امروزه از تعلقات گلستان خارج شده اند.

در بررسی و شناخت آنچه اکنون در کاخ گلستان دیده نمی شود، مستنداتی چون، نقشه دارالخلافه تهران از موسیو کرشیش، نقشه میرزا عبدالغفار اصفهانی، تالیفات و روزنگار رجل دربار،همچنین عکس ها و تصویرها موجود در آلبوم خانه کاخ گلستان راهگشا بودند.
از مهمترین مطالب اختصاصی این شماره که با همکاری امنای اموال و کارشناسان کاخ گلستان و پژوهشگران محترم منتشر شده است می توان به: گفتگو اختصاصی با مهندس صدیقه گلشن؛ بررسی تاریخچه عمارت خورشید و سروستان به قلم دکتر محمد حسن سمسار؛ پژوهشی از دکتر محمد رضا بهزادی با عنوان جواهرات و کتابخانه سلطنتی ایران؛ بازشناسی عمارت های از میان رفته کاخ گلستان از عباس خاکسار ؛ گلستان قدیم به روایت آلبوم خانه و مطالب پژوهشی دیگر اشاره کرد .
این شماره از کاغذ اخبار به مناسبت 28 دی ماه سالروز درگذشت مرحوم یحیی ذکاء و به پاس تلاش های ارزشمند این اندیشمند فرزانه، به روح زنده ایشان تقدیم می گردد.
کاغذ اخبار به مدیر مسئولی دکتر مسعود نصرتی مدیر کاخ گلستان منتشر می شود. 
برای مطالعه این شماره، علاقه مندان و پژوهشگران می توانند به نشانی اینترنتی www.golestanpalace.ir (بخش پژوهش) مراجعه نمایند.