ساعات بازدید و بهای بلیت


زمان بازدید از کاخ گلستان : همه روزه از ساعت 9 صبح لغایت 17 

... ادامه

ارتباط با ما

tel:  (+98) 021 - 33113335

fax: (+98) 021 - 33111811

http://www.golestanpalace.ir

info.golestanpalace@gmail.com

... ادامه

روابط عمومی


دفتر پژوهش کاخ گلستان


کارگاه " صلح و تاریخ ، چیستی و چرایی " در" کاخ گلستان " برگزار شد

کارگاه " صلح و تاریخ ، چیستی و چرایی " در" کاخ گلستان " برگزار شد .

گروه کودک و نوجوان " کاخ گلستان " کارگاه " فلسفه ورزی با نوجوانان " را با عنوان " صلح و تاریخ ، چیستی و چرایی " در تاریخ 95/11/19 برگزار کرد.

این کارگاه برای 120 نفر از دانش آموزان دختر پایه هفتم و هشتم ونهم دبیرستان های نمونه عفاف و شایستگان در محل " موزه مردمشناسی " برگزارشد .

به گفته خانم " زهره آهو قلندری"  مربی کارگاه مذکور ، هدف از این کارگاه اندیشیدن به ماسئلی همچون تارخ ، جنگ و نقش خشونت در ایجاد جنگ ها ، ریشه ها و پیامدهای آن ، همچنین نقش آن در مقوله  صلح و جایگاه تفکر دربکارگیری آن است .

اگر قرار باشد از تاریخ بیاموزیم ، روند شکل گیری جنگ ها و نقش خشونت و فرایند شکل گیری آن یکی از تامل برانگیزترین مسائل است . همچنین فکر کردن به مقوله صلح در برابر جنگ و اینکه بعد از شناخت، مسئله اصلی این است که ما برای رسیدن به صلح چه می توانیم انجام دهیم .

اگر یکی از تعاریف محوری صلح را روند کاهش خشونت بدانیم ، باید با آگاهی از انواع خشونت ، مهارت های لازم برای مواجهه با آنها و کاستن از خشونت را بیاموزیم .

تامل در مفهوم خشونت و ابعاد آن و جایگاه قدرت در مناسبات آن ، همچنین نقش و کارکردهای شناخت و آموزش در نهادینه کردن مفهوم صلح از جمله پرسش و پاسخ های مطرح شده در گفتگوهای بین شرکت کنندگان در کارگاه بود.

در عین حال دانش آموزان بیشتر درباره خشونت در مدارس صحبت کردندو گفتگوهای جذاب و تامل براگیزی بین آنها و معلمین حاضر در کارگاه شکل گرفت که باعث شد نگاه همدلانه ای در جمع شکل بگیرد .

خانم آهو قلندری با تاکید بر محوریت مفهوم صلح در فرایند کارگاه گفتند :

پرورش مهارت های پرسشگری ، درک اخلاقی ، تمرکز زدایی ، جامعیت و در مجموع پرورش مهارت های تفکر درباره وجوه مختلف مفهوم صلح کارگاهی بود که با مشارکت دانش آموزان ، مربیان و تنی چند از راهنمایان محترم موزه برگزار شد .

بعد از کارگاه دانش آموزان از کاخ اصلی وموزه های صلح جنوب بازدید بعمل آوردند.

واحد معرفی و آموزش کاخ گلستان