ساعات بازدید و بهای بلیت


زمان بازدید از کاخ گلستان : همه روزه از ساعت 9 صبح لغایت 17 

... ادامه

ارتباط با ما

tel:  (+98) 021 - 33113335

fax: (+98) 021 - 33111811

http://www.golestanpalace.ir

info.golestanpalace@gmail.com

... ادامه

روابط عمومی


دفتر پژوهش کاخ گلستان


معرفی کتاب سلسله های اسلامی،از کتابخانه چاپی کاخ گلستان

نام کتاب: سلسله های اسلامی

نویسنده: کلیفورد ادموند بوسورث

مترجم: فریدون بدره ای

انتشارات: بنیاد فرهنگ ایران

سال: 1349

تعداد صفحه: 358

فهرست مطالب:

فصل اول: خلفاء راشدین، خلفای اموی، خلفای عباسی

فصل دوم: اسپانیا و شمال افریقا

فصل سوم: هلال خصیب: مصر، شام و عراق

فصل چهارم: شبه جزیره عربستان

فصل پنجم: ایران زمین و قفقاز پیش از سلجوقیان

فصل ششم: سلجوقیان و اتابکان

فصل هفتم: آسیای صغیر و ترکان

فصل هشتم: مغولان یا چنگیزیان

فصل نهم: ایران بعد از مغولان

فصل دهم: افغانستان و هند

- مترجم درپیشگفتاراین گونه بیان می کند که کتاب سلسله های اسلامیکه از نظر خوانندگان می گذرد، می تواند یک کتاب مراجعه کوچک در زمینه تاریخ اسلام به شمار آید، و مراد من از کتاب مراجعه، آن چنان کتابی است که فرنگی ها بدان کتاب رفرنس می گویندو تفاوت چنین کتابی با کتابهای معمولی که درباره تاریخ کشورهای اسلامی نوشته شده است در این است که این کتاب، و اصولا همه کتابهای مراجعه، برای آن نیست که خواننده از آغاز تا انجام آن یکباره مطالعه کند، بلکه برای آن است که برای رفع احتیاجات فوری خود بدان مراجعه کند، و جواب پرسش یا مشکل خود را در آن بیابد، و به این ترتیب، با صرف مقدار ناچیزی از وقت به آنچه می خواهد برسد.

بیوگرافی:

کلیفورد ادموند باسورث متولد ۲۹دسامبر ۱۹۲۸، شفیلد، انگلستان-درگذشته۲۸ فوریه ۲۰۱۵ یئوویل، انگلستان، تاریخ‌دان و خاورشناس انگلیسی، استاد عربی‌ دانشگاه منچستر بود. او مدرک دکترای خود را از دانشگاه ادینبرا دریافت کرد. وی مقاله‌هایی در دانشنامه‌های ایرانیکا، بریتانیکا، آمریکانا، و دانشنامه اسلامنوشته‌است.

 

آثار:

مشارکت در نوشتن تاریخ ایران کمبریج، ۲۰۰مقاله در دانشنامه اسلام، ۱۰۰ مقاله در دانشنامه ایرانیکا؛ تعدادی مقاله در دانشنامه آمریکانا، دیکشنری قرون میانه؛ نویسنده مقاله "Caliphate, empire of the" در دانشنامه بریتانیکا، نویسنده بخش‌هایی از تاریخ ایران کمبریج، جلد ۳ و ۴ و ۵؛ نویسنده بخش‌هایی از تاریخ ادبیات عرب کمبریج در جلد ۱ و ۳؛ نویسنده بخش‌هایی از تاریخ تمدن آسیای میانه یونسکو در جلدهای ۴ و ۵ .....